Πανελλήνιο Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης ΑμεΑ: Οι πρωταθλητές σε ακόμη δύο κατηγορίες

Σε ακόμη δύο αγωνίσματα και κατηγορίες αναδείχθηκαν οι πρωταθλητές Ελλάδος, του Πανελληνίου πρωταθλήματος Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης ΑμεΑ, τη 2η ημέρα των αγώνων, που ολοκληρώνονται την Κυριακή (9/7), στο ΣΕΦ.

Παιχνίδια συναρπαστικά, νίκες με ανατροπή και πρωταθλητές φαβορί, που επιβεβαίωσαν τον τίτλος τους.

Οι δύο κατηγορίες , που ολοκληρώθηκαν το Σάββατο (8/7) και δόθηκαν τα μετάλλια ήταν στα ατομικά ανδρών ΤΤ1 και ΤΤ5.

Στην κατηγορία ΤΤ1 πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ο Γρηγόρης Χρυσικός (ΠΑΣΚΑ) με 2ο τον Γιώργο Μακρή (ΑΣΑΧ). Στην κατηγορία ΤΤ5 πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ο Θεμιστοκλής Γιαννακαρας (ΠΑΣΚΑ), στη δεύτερη θέση ο Σεργκεϊ Γκαβριλιτσα (Τυρταίος), με το βάθρο να συμπληρώνει ο Μάριος Παπαδόπουλος (Ήφαιστος Πάτρας).

Τις απονομές έκανε ο έφορος των Εθνικών ομάδων της ΕΑΟΜ-ΑμεΑ, Κώστας Σιάχος, που βρέθηκε στις κερκίδες του ΣΕΦ, για να παρακολουθήσει τις προσπάθειες των αθλητών και ως πρώην πρωταθλητής της Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Παρούσα και η αναπληρωτής ταμίας της Ομοσπονδίας Θωμαής Θεοδωρίδου.