Παγκόσμιο Παρά-Ποδηλασίας Δρόμου και Πίστας: Στην 5η θέση στο δρόμο αντοχής ο Παπαγγελής

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις εμφανίσεις του, στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ποδηλασίας και Παρά-Ποδηλασίας Δρόμου και Πίστας στη Γλασκώβη ο Νικόλας Παπαγγελής.

Στο τελευταίο του αγώνισμα το Σάββατο (12/8) πέτυχε και την καλύτερη επίδοσή του καθώς τερμάτισε στην 5η θέση στον κόσμο, στον αγώνα δρόμου αντοχής, στο Ντάμφις, αφήνοντας πίσω του μεγάλα ονόματα.

Όλα κρίθηκαν στο φίνις, καθώς τερμάτισε σε 1:35:23, ίδιο χρόνο με τον 3ο Βέλγο Βρομαν και τον 4ο Βρετανό Ρόμπερτσον.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γάλλος Αλεξάντρ Λιτ, που τερμάτισε σε 1:34.38 και το ασημένιο ο Αυστραλός Ντάρεν Χικς, σε 1:34.40.