Ευρωπαϊκό Παρά-Αθλημάτων: Δεύτερο ασημένιο μετάλλιο για τον Παπαγγελή

“Δύο στα δύο” τα μετάλλια για τον Νικόλα Παπαγγελή και ιδίου χρώματος ασημί, που κατέκτησε στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Παρά-Αθλημάτων, που ρίχνει αυλαία την Κυριακή (20/8), στο Ρότερνταμ.

Μετά το ασημένιο μετάλλιο στην ατομική χρονομέτρηση πριν λίγα 24ωρα, ήρθε ακόμη ένα ιδίου χρώματος, στο δρόμο αντοχής, για τον Έλληνα πρωταθλητή, που ολοκλήρωσε τις συμμετοχές του και επιστρέφει αύριο στην Ελλάδα.

Ο Έλληνας Παραολυμπιονίκης κάλυψε τα 63 χλμ. του αγώνα σε 1:38.58 και ήταν 2ος πίσω από τον Γάλλο Αλεξάντρ Λιτ, που ήταν 1ος με 1:37.34. Στην 3η θέση, ως μια επανάληψη του βάθρου της ατομικής χρονομέτρησης, το χάλκινο κατέκτησε ο Ισπανός Μωρίς Φαρ Έκχαρτ Τιο, με χρόνο 1:43.56.