IBSA World Games: Ήττα για την εθνική γκόλμπολ γυναικών από το Ισραήλ

Την ήττα με 7-0 γνώρισε η Εθνική ομάδα γκόλμπολ των γυναικών στους Παγκόσμιους αγώνες της IBSA, που διεξάγονται στο Μπέρμινχαμ, με αντίπαλο, την Νο4 ομάδα στην παγκόσμια κατάταξη, το Ισραήλ.

Η Εθνική μας αντιμετώπισε μια από τις κορυφαίες ομάδες και βρέθηκε να χάνει από το Α’ ημίχρονο με 3-0.

Στο Β’ ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι με τις Ισραηλινές να σκοράρουν να διευρύνουν συνεχώς τη διαφορά και να διαμορφώνουν το τελικό 7-0.

Αύριο (24/8) τα κορίτσια της Μένης Κεσσανοπούλου, αντιμετωπίζουν τη διοργανώτρια ομάδα της Μ. Βρετανίας (17:45, ώρα Ελλάδος) στο παιχνίδι που θα κρίνει την 4η θέση του Β’ Ομίλου και θέλουν μόνο νίκη.

Μ. Βρετανία-Ελλάδα

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες): Ιαπωνία (14-5) 12, Κίνα (16-5) 10, Ισραήλ (21-10) 7, Μ. Βρετανία (10-15) 3, ΕΛΛΑΔΑ (8-22) 3, Αυστραλία (5-17) 0.