Παγκόσμιο Κύπελλο: Πεντάρα για την Ισπανία, ισόπαλες Αγγλία και Ινδία

Η Ισπανία επικράτησε 5-1 της Ουαλίας ενώ Ινδία και Αγγλία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς σκορ στο παγκόσμιο κύπελλο που διεξάγεται σε Μπουναμπεσβάρ και Ρουρκέλα.

Η πρώτη περίοδος μεταξύ Ουαλίας και Ισπανίας είδε πολλές ευκαιρίες αλλά όχι και γκολ με την Ισπανία να σκοράρει 2 φορές στη δεύτερη και να θέτει το ρυθμό για την συνέχια. Ο Μαρκ Ρέινε πέτυχε το πρώτο γκολ προτού ακολουθήσει εκείνο από τον αρχηγό Άλβαρο Ιγκλέσιας. Στο δεύτερο μέρος ο Μαρκ Μιράλες αξιοποίησε το πέναλτι κόρνερ προτού πετύχει δεύτερο ατομικό τέρμα ο Ρέινε. Ο Τζέιμς Κάρσον πέτυχε το γκολ της τιμής για την Ουαλία στο 53 με τον Μιράλες να πετυχαίνει δεύτερο προσωπικό τέρμα 4 λεπτά μετά.

Σε άλλο ματς του Δ’ ομίλου Ινδία και Αγγλία έμειναν στο μηδέν παρά τις πολλές ευκαιρίες. Με τα παραπάνω αποτελέσματα η Αγγλία είναι στην κορυφή του ομίλου με τέσσερις βαθμούς ενώ η Ινδία ακολουθεί με τέσσερις και η Ισπανία είναι 3η με τρεις.