Με πολύ καλές εμφανίσεις και έξι μετάλλια ξεκίνησε η ελληνική αποστολή τις υποχρεώσεις στο διεθνές καθιερωμένο τουρνουά Πάλης Petko Sirakov-Ivan Iliev που διεξάγεται στη Βουλγαρία.
Οι Ελληνες αθλητές έδειξαν ότι βρίσκονται σε εξαιτερική κατάσταση και είναι έτοιμοι για τις μεγάλες διεθνείς διοργανώσεις.
Ο Νίκος Ντούνιας κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 130κ., καθώς στον ελληνικό εμφύλιο επιβλήθηκε του Αχιλλέα Χρυσίδη.
Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε επίσης και η Ελένη Χρυσικάκη στα 72κ. Η Ελλάδα πανηγύρισε το χάλκινο μετάλλιο των Μπούκη, Τζιανακοπούλου και Βεκρή. Από εκεί και πέρα την 5η θέση κατέλαβαν οι Τσιόβολος (130κ.) και Βασιλακόπουλος (77κ.).
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/04/1-4.jpg.webp)
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/04/2-3.jpg.webp)
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/04/3-1.jpg.webp)
Πατάω Like και συγχρόνως Follow στη σελίδα Δυναμικά Apex Sports στο Facebook
Μαθαίνω έγκαιρα και έγκυρα για ότι συμβαίνει στο χώρο των μαχητικών αθλημάτων