Δύο Καβαλιώτες πρωταθλητές, άξιοι εντός κι εκτός ρινγκ, εκπροσώπησαν την πόλη της Καβάλας και την πυγμαχία στο ταξίδι της Ολυμπιακής Φλόγας, από την Αρχαία Ολυμπία μέχρι τη γαλλική πρωτεύουσα.
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/04/439908286_10221335975583728_3151350062792692833_n-1-1024x577.jpg.webp)
Ο Χρήστος Καραϊτης και η Βασιλική Σταυρίδου, η Βασιλική Σταυρίδου κι ο Χρήστος Καραϊτης. Δύο αθλητές οι οποίοι σε λίγες ημέρες θα ταξιδέψουν μέχρι την Μπανγκονκ εκεί που θα διεκδικήσουν από 25 Μαϊου έως 2 Ιουνίου κάποιο από τα τελευταία εισιτήρια για τους Ολυμπιακούς Αγώνες.
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/04/439756474_10221335976023739_5629809788497159736_n-1024x577.jpg.webp)
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/04/438697349_2188203401530807_765567911360685388_n-1024x683.jpg.webp)