Χάλκινο μετάλλιο για Τεληκωστόγλου και Χαμαλίδη στο 11th Turkish Open G1 στην Αττάλεια

Αποστόλης Τεληκωστόγλου και Κωνσταντίνος Χαμαλίδης, κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στα -80 και -68 κιλά αντίστοιχα, στο 11th Turkish Open G1 που πραγματοποιήθηκε στην Αττάλεια.

Τα μέλη της προολυμπιακής ομάδας που έχει συσταθεί από την Ελληνικής Ομοσπονδίας Ταεκβοντο (ΕΛΟΤ – Hellenic Taekwondo Federation) ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στο τουρνουά, έχοντας από τρεις νίκες σε τέσσερις αγώνες.

Στην κατηγορία του Χαμαλίδη συμμετείχαν συνολικά 48 αθλητές, έναντι 43 σε αυτήν του Τεληκωστόγλου. Για τον τελευταίο, αυτό ήταν το δεύτερο μετάλλιο σε βαθμολογούμενο τουρνουά μέσα σε διάστημα 11 ημερών, αφού ήταν δεύτερος στο FUJAIRAH OPEN 2024 G2 που διεξήχθη στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.