Νέα διεθνής αγωνιστική δοκιμασία για τους U18, αποτελεί το Ευρωπαϊκό Κύπελλο που θα γίνει το Σαββατοκύριακο 23-24 Μαρτίου στην Σλοβακία (Samorin Cadet European Cup 2024).
Το ελληνικό τζούντο, συμμετέχει συνολικά με πέντε αθλητές και τρεις αθλήτριες και συγκεκριμένα τους Γεώργιο Σπανό (-66kg), Σωτήριο Αντύπα (-73kg), Αγαθοκλή Μπουκουβάλα (-73kg), Νικόλαο Τζαγκίδη (-81kg), Άγγελο Κωστελίδη (-90kg), Ιωάννα Κακαράντζα (-57kg), Σοφία Ματζηρίδη (-63kg) και Ηλέκτρα Ευαγγελία Μητακίδου (-70kg). Συνοδός προπονητής είναι ο Ντούρου Γκόγκουα.
Να σημειωθεί ότι από τις 25 έως και τις 27 Μαρτίου, στο Σαμορίν θα πραγματοποιηθεί και διεθνές προπονητικό camp, με τη συμμετοχή και των Ελλήνων τζουντόκα.
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/%CE%95%CF%85%CF%81%CF%89%CF%80%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CF%8C-%CE%BA%CF%8D%CF%80%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%BF-2-1024x576.jpg)
Πατάω Like και συγχρόνως Follow στη σελίδα Δυναμικά Apex Sports στο Facebook
Μαθαίνω έγκαιρα και έγκυρα για ότι συμβαίνει στο χώρο των μαχητικών αθλημάτων