Δεκατέσσερις τζουντόκα θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στο Telavi Cadet European Cup 2024 που θα γίνει την Κυριακή 27 και την Δευτέρα 28 Απριλίου στην Γεωργία. Η ελληνική αποστολή: Αντώνιος Νικολακόπουλος (-50κ.), Πέτρος Ζαϊμίδης (-50κ.), Μιχαήλ Άγγελος Γαβρίλης (-60κ.), Αλέξανδρος Πολυχρονίδης (-60κ.), Γεώργιος Σπανός (-66κ.), Νικόλαος Τζαγκίδης (-81κ.), Άγγελος Κωστελίδης (-90κ.), Γεώργιος Τζιγκουζίδης (-90κ.), Νικόλαος Νικολαΐδης (+90κ.), Βερονίκη Ιωσηφίδου (-52κ.), Άννυ-Ίρις Χρυσάκη (-63κ.), Σοφία Ματζηρίδη (-63κ.), Ελένη Ταξίδου (-63κ.) και Ηλέκτρα Ευαγγελία Μητακίδου (-70κ.).
Την αποστολή συνοδεύει ο προπονητής Ντούρου Γκόγκουα, ενώ η ελληνική διαιτησία θα εκπροσωπηθεί από τους Δημήτριο Παπαδημητρίου και Βασίλειο Τοπαλίδη.
Αμέσως μετά και μέχρι τις 2 Ιουλίου, στην Γεωργία θα πραγματοποιηθεί και προπονητικό καμπ.
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CF%84%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BD%CF%84%CF%8C%CE%BA%CE%B1.jpg)
Πατάω Like και συγχρόνως Follow στη σελίδα Δυναμικά Apex Sports στο Facebook
Μαθαίνω έγκαιρα και έγκυρα για ότι συμβαίνει στο χώρο των μαχητικών αθλημάτων