Ο τετράωρος αγώνας της Μόντσα, σταθμός του Le Mans Virtual Series είδε νικήτρια την ομάδα Redline των Λουκ Μπένετ, Τζέφρι Ρίτφελντ και Μαξιμίλιαν Μπένεκε στην κατηγορία LMP ενώ η R8G Esports Ferrari των Αλεξάντερ Σμόλιαρ, Τιμοτέι Αντονόφσκι και Ρίστο Κάπετ πήρε τη νίκη στην κατηγορία GTE.
Ο δεύτερος σταθμός στην σεζόν του Le Mans Virtual Series είδε ευμετάβλητες καιρικές συνθήκες στην ψηφιακή πίστα της Ιταλίας. Ο αγώνας άρχισε σε στεγνή πίστα με τη βροχή να κάνει την εμφάνισή της στη δεύτερη ώρα δράσης και την επιφάνεια να στεγνώνει ξανά προς το τέλος, αφήνοντας τα πάντα ανοικτά μέχρι τις τελευταίες στιγμές. Επόμενος σταθμός της σεζόν, ο τρίτος θα είναι ο εξάωρος στο Σπα στις 5 Νοεμβρίου.