Τζέιμς Μπόλντουιν, Γκρέιαμ Κάρολ και Μπόνο Χούις της AMG Team Petronas Esports αναδείχθηκαν νικητές στις 6 ώρες του Σπα, τον τρίτο αγώνα στην σεζόν του Le Mans Virtual Series. Στην κατηγορία GTE η Redline BMW των Κέβιν Ζίγκι, Κρις Λούλαμ και Έντσο Μπονίτο κατέλαβε την πρώτη θέση.
Στον αγώνα το παρών έδωσε και ένας πρώην οδηγός της F1 και νυν των IndyCar, ο Ρομέν Γκροζάν, ο οποίος είχε ένα σταθερό stint με την R8G Esports Oreca, βγαίνοντας αλώβητος μετά από μία σκληρή μάχη με τον Έρικ Βίζι της ARC Bratislava.
Ο δύο φορές παγκόσμιος πρωταθλητής F1, Μαξ Φερστάπεν, πήρε επίσης μέρος λίγο πριν τα μισά του αγώνα πίσω από το τιμόνι της Redline Νο. 1 που εκείνη την στιγμή ήταν στην τέταρτη θέση. Ο Ολλανδός γνώρισε επίσης δυσκολίες ωστόσο βοήθησε την ομάδα του να φτάσει στη δεύτερη θέση του βάθρου.