2ο Πανελλήνιο παράκτιας: Στην πρώτη θέση η Βαρβέρη στον Άλιμο (pics)

Με την καταιγίδα “EVA” να πηγαίνει αρκετές ώρες πίσω το πρόγραμμα της Κυριακής(6/11) ολοκληρώθηκε στον Άλιμο της Αττικής το 2ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παράκτιας Κωπηλασίας Beach sprint.

H μεγάλη αναμονή και τα ψηλά κύματα δεν πτόησαν τους φιναλιστ των πέντε μεγάλων και μικρών τελικών που έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό μέχρι την τελική γραμμή του τερματισμού εκεί που αρκετές φορές κρίθηκε η έκβαση του αγώνα.

Δυο σωματεία ο ΝΑΟ Καλαμαριάς και ο ΝΟ Θεσσαλονίκης κατέκτησαν τα περισσότερα και σπουδαιότερα μετάλλια, από ένα χρυσό κι ένα ασημένιο ενώ συνολικά εννέα σύλλογοι έφυγαν με μετάλλιο από τους αγώνες.

Την πρώτη θέση στο μονό σκιφ γυναικών πήρε η Ελένη ΒαρβέρηΒασιλειάδου, τερματίζοντας με χρόνο 3:06:50.

Από την άλλη στο διπλό οι Ελένη και Ειρήνη Βαρελοπούλου ήταν η δυάδα, που τερμάτισαν πρώτοι με 2:55:32.