Πανελλήνιο ΠΠ/ΠΚ: Στην κορυφή Αντώνης Γρηγοριάδης και Ελένη Κασκάνη (pics)

Ο Αντώνης Γρηγοριάδης και η Ελένη Κασκάνη ήταν οι μεγάλοι νικητές του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Δρόμου Παμπαίδων/Πανκορασίδων που διεξήχθη στη Λουτρόπολη του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού το διήμερο 8-9/10.

Το αγώνισμα της ατομικής χρονομέτρησης διεξήχθη σε μία διαδρομή όπου οι αθλητές έτρεξαν με φόντο την απίστευτη θέα που έχει το παραλιακό μέτωπο της Αιδηψού, το οποίο αποτελεί εναλλακτικό προορισμό για το άθλημα της ποδηλασίας, και όχι μόνο.

Συνολικά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συμμετείχαν 63 Παμπαίδες, και 32 Παγκορασίδες.

Στους Παμπαίδες, ο Αντώνης Γρηγοριάδης του Π.Ο Ρόδου Ροδήλιος, τερμάτισε 1ος με χρόνο 13:59:48 αφήνοντας στη 2η θέση τον Αντώνη Παπαδόπουλο του Πήγασου Ξάνθης με χρόνο 14:13:09 και στην 3η θέση τον Σωτήρη Κουφό ( Π.Ο Ρόδου Ροδήλιος ) με χρόνο 14:15:64.

Στις Πανκορασίδες, η Ελένη Κασκάνη του ΠΑΣ Πηνειός κατέκτησε την 1η θέση με χρόνο 15:47:89. Στην 2η θέση βρέθηκε η Αργυρώ Μπούσδρα του συλλόγου Ανταιός με χρόνο 16:08:28, ενώ την 3η θέση μετά από σκληρή μάχη κατέκτησε η Αναστασία Κοντολέων από τον ΠΑΣ Οδυσσέας με χρόνο 16:28:26.