Πανελλήνιο δρόμου Κ23: Πρωταθλήτρια η Ειρήνη Μαρία Καρούσου (pics)

Τον τίτλο της πρωταθλήτριας Ελλάδος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα δρόμου, για την κατηγορία των νέων γυναικών, κατέκτησε η Ειρήνη Μαρία Καρούσου του συλλόγου Κρόνος Νίκαιας & Πέσα Αστέρας.

Η νικήτρια τερμάτισε σε χρόνο 02:35, αφήνοντας πίσω της στη 2η θέση την Γλυκερία Αγγελάκη του συλλόγου Τάλως ANEK Lines, ενώ στην 3η θέση έφτασε η Λυδία Μούτσου του Παναθηναϊκού.

Να σημειωθεί ότι οι ίδιες τρεις αθλήτριες ανέβηκαν στα ίδια σκαλιά του βάθρου και στην ατομική χρονομέτρηση που προηγήθηκε.

Στις νεανίδες, στην κορυφή του βάθρου ανέβηκε η Βασιλική Κόκκαλη του ποδηλατικού γυμναστικού συλλόγου Λάρισας, στη 2η θέση τερμάτισε η Ειρήνη Μαγιόγλου του Δριρός Νεάπολης, ενώ στην 3η θέση έφτασε η Μαρία Θεοχάρη.