Η Ισπανίδα Εσπεράντσα Μπαρέρας πήρε δεύτερο τίτλο αυτή την εβδομάδα στο παγκόσμιο πρωτάθλημα SUP της ICF.
Η δράση στην Πατάγια της Ταϊλάνδης. Η 40χρονη από το Βίγκο πήρε ξανά τον τίτλο στη μεγάλη απόσταση. Δεύτερη η Γαλλίδα Μελανί Λαφενέτρ. Το βάθρο ολοκλήρωσε η Τζουλιέτ Ντουχάιμε από την Αργεντινή.
Στους άνδρες ο Νοϊκ Γκαριού δεν μπόρεσε να φτάσει σε τρίτο τίτλο. Αυτή τη φορά γνώρισε την ήττα από τον Αμερικανό Κόνορ Μπάξτερ. Ο ίδιος είχε πάρει τον τίτλο και το 2022. Δεύτερος ο Ίτζελ Ντελγκάδο από το Περού, τρίτος ο Ισπανός Αντόνιο Μορίγιο.