Παγκόσμιο Κύπελλο Ράγκμπι: Εξασφάλισε το βαθμό bonus η Αγγλία (vid)

Η Αγγλία νίκησε 34-12 την Ιαπωνία στο παγκόσμιο κύπελλο ράγκμπι της Γαλλίας εξασφαλίζοντας και το βαθμό bonus.

Στο γήπεδο της Νις το ματς ήταν αμφίρροπα στα πρώτα 40 λεπτά με την Αγγλία να κάνει τη διαφορά στην επανάληψη όταν πέτυχε τα tries με τους Κόρτνεϊ Λόους, Φρέντι Στιούαρντ και Τζο Μάρτσαντ που εξασφάλισαν τον επιπλέον βαθμό καθώς πριν είχε σημειωθεί το try από τον Λιούις Λούντλαμ που έπαιξε για πρώτη φορά βασικός.
Καλύτερος παίκτης του ματς ψηφίστηκε ο Τζορτζ Φορντ ο οποίος ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ με penalty στο τέταρτο λεπτό δίνοντας συνέχεια στις καλές του εμφανίσεις όπως έκανε και στο πρώτο παιχνίδι απέναντι στην Αργεντινή.