Θαλάσσιο σκι: Τρία ελληνικά μετάλλια στο Ευρωπαϊκό wakeboard

Εξαιρετικός ήταν ο ελληνικός απολογισμός στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Wakeboard, που διεξήχθη στην Σικελία στο διάστημα 1 με 4/11/2023. Η αποστολή επέστρεψε στη χώρα μας με τρία μετάλλια αλλά και πολλές υψηλές θέσεις.

Η ενημέρωση από την ομοσπονδία του αθλήματος:

• Η Κατερίνα Ανδρεοπούλου, αθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Χρυσής Ακτής Πάρου, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία Open Women.
  • Η Άννα Μαρία Θωμαΐδου, αθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, στην κατηγορία U14 Girls.
  • Η Θάλεια Πετροπούλου, αθλήτρια του Αθλητικού Συλλόγου Αγρινίου Τρίτωνας, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία  Ο40 Veteran Women.
  • Η Αλεξάνδρα Καββαδά, αθλήτρια του Αθλητικού Συλλόγου Αγρινίου Τρίτωνας, κατέκτησε την 5η θέση, στην κατηγορία U14 Girls.
  • Η Μία Σαπουτζόγλου, αθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης, κατέκτησε την 6η θέση, στην κατηγορία Junior Women.
  • Ο Δημήτρης Φατσής, αθλητής του Ομίλου Θαλασσίου Σκι Βάρκιζας, κατέκτησε την 7η θέση, στην κατηγορία O30 Men.
  • Ο Άγγελος Θωμαΐδης, αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας, κατέκτησε την 7η θέση, στην κατηγορία Junior Men.