PWR: Διατήρησαν το αήττητο οι Saracens

Με 69-3 συνέτριψαν οι Saracens τις Sale Sharks.

Στην κορυφή της γυναικείας Premiership Rugby, του PWR, ως αήττητες παρέμειναν οι Saracens με τη νίκη επί των Sale Sharks.

Εμφατική η νίκη με το τελικό σκορ 69-3. Κύριο χαρακτηριστικό του ματς τα τρία tries της Paigie Farries από τον Καναδά.

Η ομάδα της Alex Austeberry μετρά έξι νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές. Για τις Sale Sharks η τέταρτη ήττα στην σεζόν.

Τις 5 νίκες στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο έφτασε η Gloucester-Hartpury διατηρώντας την πίεση στις Saracens.

Στο Hartpury University Stadium η γηπεδούχος ομάδα έφτασε στη νίκη με 42-24 απέναντι στην Loughborough Lightning. Η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ στο τέταρτο λεπτό με την Catherine O’Donnell. Η Gloucester-Hartpury πήρε τον έλεγχο με τα tries των Emma Sing, Kelsey Jones και Hannah Jones.