Παγκόσμια: “Χάλκινες” οι Εμμανουέλα Μασούρου και Θεοδώρα Πασχαλίδου στο Μπακού

Δύο χάλκινα μετάλλια ήταν ο απολογισμός της Εθνικής Ελλάδος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα τζούντο ΑμεΑ, που διεξήχθη στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν, από τις Εμμανουέλα Μασούρου και η Θεοδώρα Πασχαλίδου.

Οι Ελληνίδες αθλήτριες, κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στο ομαδικό, με την ομάδα της ibsa team των γυναικών, ανεβάζοντας ακόμα μια φορά τη χώρα μας στο βάθρο των νικητών.

Την πρώτη θέση στη διεθνή διοργάνωση κατέλαβε η “οικοδέσποινα” ομάδα του Αζερμπαϊτζάν, αφήνοντας πίσω της την Τουρκία και τη Βραζιλία, στη 2η και στη 3η θέση αντίστοιχα.

Να σημειωθεί, πως η Ελληνική αποστολή θα παραμείνει στο Μπακού, καθώς έως την προσεχή Τρίτη 15/11 θα πάρει μέρος στο προπονητικό καμπ.