The World Games: H Μπερεζόβσκα υποψήφια για αθλήτρια της χρονιάς! (vid)

Η Ιβάνα Μπερεζόβσκα από την Ουκρανία τα έκανε όλα το καλοκαίρι στα World Games του Μπέρμιγχαμ κι εξασφάλισε μια υποψηφιότητα για αθλήτρια της χρονιάς.

Χρυσό μετάλλιο στην Όπεν κατηγορία και ασημένιο στα βαρέα βάρη ήταν αρκετά να της χαρίσουν την υποψηφιότητα. Η γεννημένη πριν 31 χρόνια, το 2017 είχε κερδίσει “μόνο” ένα ασημένιο μετάλλιο το οποίο δεν την είχε ικανοποιήσει φαίνεται αρκετά κι επανήλθε δριμύτερη διπλασιάζοντας τα στους τελευταίους αγώνες.

Στον “εμφύλιο” τελικό της βαριάς κατηγορίας ηττήθηκε από τη συμπατριώτισσα της Σβετλάνα Γιαρόμκα (κατέκτησε και το χάλκινο στην Όπεν κατηγορία), σε έναν εντυπωσιακό αγώνα.