Ευρωπαϊκό Άγκυρα U23: Χρυσός ο Κωνσταντίνος Καραλής επικράτησε στον τελικό του Τούρκου Μεχμέτ Ντογκάν

Την Ελληνική σημαία σήκωσε μέσα στην Άγκυρα ανήμερα της Εθνικής μας εορτής ο νεαρός αθλητής του Νάσου Αργυρόπουλου, ο Κωνσταντίνος Καραλής.

και οι 3 γύροι μπλε!

Με φοβερή εμφάνιση χτες στα ημιτελικά επικράτησε με μεγάλη ευκολία απέναντι στον Γερμανό πρωταθλητή Elias Taeuber με νοκ άουτ στην αρχή του δεύτερου γύρου. Σήμερα στο τελικό σε μια σημαδιακή ημέρα για την Ελλάδα αντιμετώπισε τον Τούρκο Mehmet Doğan. Συνεχίζοντας τις καταπληκτικές του εμφανίσεις πήρε και τους 3 γύρους από τον Τούρκο αθλητή και μαζί το Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία J 12-13 Ανδρών Νέων -42κιλά.

Συνεχίζονται για 3η ημέρα οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των νεαρών αθλητών της Εθνικής μας ομάδας στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων & Ενηλίκων U23. To πρωτάθλημα διεξάγεται στην Άγκυρα μεταξύ 21-28 Μαρτίου. Αργότερα σήμερα περιμένουμε έναν ακόμα τελικό στην κατηγορία J 14-15 Νέων Γυναικών -60kg (GRE) Σοφία Ζαχαρίου (IFMA 1) Ruslana Garaeva