Ευρωπαϊκό: Κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο ο Στέφανος Ξένος στα -60κ.

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Στέφανος Ξένος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στη Γουαδαλαχάρα της Ισπανίας, προσδίδοντας μία ακόμα μεγάλη επιτυχία, τόσο σε προσωπικό επίπεδο, όσο και σε Εθνικό.

Ο 23χρονος “λύκος” του Ελληνικού καράτε έφτασε μέχρι τον μεγάλο τελικό της κατηγορίας των -60κ. KUMTE και ηττήθηκε από τον Ιταλό Άντζελο Κρεσέντσο, ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Σήμερα Σάββατο (25/3) είχαμε άλλα τρία μετάλλια για την Ελλάδα, με τον Κωνσταντίνο Μαστρογιάννη στα -84κ. και την Κωνσταντίνα Χρυσοπούλου, όπου κατέκτησαν αμφότεροι το χάλκινο, ενώ και ο Γιώργος Τζάνος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα +84κ KUMITE.