Στα μετάλλια οι Γιώργος Κωστούρος και Πέτρος Κωνσταντινούδης

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Πέτρος Κωνσταντινούδης και Γιώργος Κωστούρος και πήραν τη νίκη, στον πρώτο τους αγώνα στο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας 7th Junior Nations’ Cup που γίνεται στη Σερβία.

Στον 2ο αγώνα της 3ης ημέρας του τουρνουά ο Πέτρος Κωνσταντινούδης επικράτησε του Σέρβου πρωταθλητή Νικολάι Μαξίμοβιτς και πέρασε στον τελικό της κατηγορίας των 48 κιλών που θα γίνει το Σάββατο.

Ο Γεώργιος Κωστούρος (στο νούμερο 6 της σημερινής κάρτας) κέρδισε τον Κροάτη Πρωταθλητή Ματέι Μάρτον και πέρασε στα ημιτελικά της κατηγορίας των 60 κιλών. Ο Κωστούρος θα αγωνιστεί αύριο με τον Ούγγρο Ζάμπολκς Χόρβαθ (ο οποίος νίκησε τον Σέρβο Σάμαρτζιτς) για μια θέση στον τελικό.