Βαλκανικό πάλης U13: Με απολογισμό 5 μεταλλίων επιστρέφει η Εθνική μας από τη Ρουμανία

Ένα χρυσό, ένα ασημένιο και τρία χάλκινα μετάλλια κατέκτησε η εθνική μας ομάδα στο πρόσφατο Βαλκανικό πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων Β U13, που διεξήχθη στο Σιμπίου της Ρουμανίας.

Ο Μιχάλης Αρζουμανίδης του ΕΟΣ Αχαρνών, που πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία των -55κ., έφερε το χρυσό μετάλλιο για την “γαλανόλευκη” αποστολή, ενώ ην δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των -60κ. κατέκτησε ο Αθανάσιος Κοντούλης του Α.Σ Τζουντο Καλαμάτας.

Τα χάλκινα μετάλλια κατέλαβαν η Ευγενία Κομπορόζου του Γ.Σ Ηλιούπολης στα -44κ., ο Αλέξανδρος Ζαχαριουδάκης του συλλόγου Bushido στα -46κ., και ο Ορφέας Λυτσάκης του ΑΟΤΑ στα -50κ.

Παράλληλα, η ελληνική ομάδα πήρε και πέντε 5ς θέσεις με τους Ορέστη Αράπη , Βασίλη Σπυρόπουλο, Λεωνίδα Χαριτίδη και Θεοδώρα Φλώρου.