Η Ελληνική Ομοσπονδία Διελκυστίνδας ανακοινώνει την ίδρυση σχολής προπονητών Γ’ επιπέδου. Σκοπός της Ελληνική Ομοσπονδία Διελκυστίνδας η ανάπτυξη του αθλήματος και η διάδοση του σε όλη την Ελλάδα. Η σχολή θα διεξαχθεί στην έδρα της ομοσπονδίας στο Δήμος Λαμιέων – Municipality of Lamia. Το σύνολο ωρών της σχολής που έχει εγκριθεί είναι 350. Η υλοποίηση της σχολής πρέπει να γίνει μέχρι τον Μάιο του 2025. Ακολουθεί το ΦΕΚ δημοσίευσης με όλες τις λεπτομέρειες
![](https://cdn.apexsports.gr//2024/02/%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CE%BB%CE%BA%CF%85%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%AF%CE%B4%CE%B1-715x1024.jpg)