Ισόπαλοι Χατζηδιάκος και Τζόλης

Στο 1-1 έμειναν Αλκμάαρ και Τβέντε, με τους Παντελή Χατζηδιάκο και Χρήστο Τζόλη να ξεκινούν στο βασικό σχήμα των ομάδων τους αντίστοιχα.

Η ΑΖ άνοιξε το σκορ στο 54’ με τον Όντγκααρντ αλλά το τρίποντο δεν ήρθε για τους γηπεδούχους, αφού ο Ουγκάλδε που είχε περάσει αλλαγή στο ματς στο 79’, εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Μπρένετ και έγραψε το τελικό 1-1 δύο λεπτά αργότερα.

Ο Χατζηδιάκος αντικαταστάθηκε στο 61’ για την Άλκμααρ που ανέβηκε στους 14 πόντους και είναι στην τρίτη θέση μετά από έξι αγώνες. Τρία λεπτά νωρίτερα, εκτός αγώνα είχε περάσει και ο Χρήστος Τζόλης για την Τβέντε που μετρά 13 βαθμούς και είναι πέμπτη.