Βόλφσμπουργκ-Στουτγάρδη 3-2: Σκόραρε στην ήττα ο Μαυροπάνος

Η Βόλφσμπουργκ νίκησε 3-2 τη Στουτγάρδη του Κωνσταντίνου Μαυροπάνου, ο οποίος βρήκε δίχτυα στη συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Σερού Γκιρασί στο 22’, όμως ένα λεπτό αργότερα (23’), ο Ομάρ Μάρμους ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Ο Μαξιμίλιαν Άρνολντ έδωσε το προβάδισμα στους «λύκους» στο 38’, όμως ο Μαυροπάνος έφερε το ματς στα ίσια στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά. Τη νίκη στους γηπεδούχους χάρισε ο Γιανίκ Γκέρχαρντ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα.

Η Βόλφσμπουργκ είχε 57% κατοχή μπάλας και 19/6 τελικές έναντι 14/7 των φιλοξενούμενων. Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους οκτώ βαθμούς και βρίσκονται στη 13η θέση της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους πέντε βαθμούς και βρίσκονται στη 16η θέση της βαθμολογίας.

Στα υπόλοιπα ματς του Σαββάτου, ξεχωρίζει η ήττα 3-2 της Ντόρτμουντ στην Κολωνία και η νίκη 2-1 της αντιπάλου του Ολυμπιακού στο Europa League, Φράιμπουργκ επί της Μάιντς.