Ανατροπή και επιστροφή στις νίκες για Αταλάντα (vids)

Παρόλο που βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο, η Αταλάντα έκανε την ανατροπή απέναντι στην Έμπολι και πήρε τη νίκη με 2-1.

Έπειτα από τέσσερις αγώνες χωρίς νίκη, οι γηπεδούχοι πήραν το σημαντικό «τρίποντο» που τους βάζει ξανά σε τροχιά Ευρώπης, αφού βρίσκονται στην 6η θέση με 45 βαθμούς, τρεις λιγότερους από την τέταρτη Μίλαν και δυο από την πέμπτη Ρόμα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 44ο λεπτό, αλλά η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε λίγο μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου. Αρχικά, ο Ντε Ρουν ισοφάρισε σε 1-1 στο 58’ και στο 86’, επτά λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Χόιλουντ έκανε την πλήρη ανατροπή και έδωσε τη σημαντική νίκη στην ομάδα του.

Από την άλλη, η Έμπολι έμεινε χωρίς νίκη για 8ο συνεχόμενο παιχνίδι (0-3-5), αλλά εξακολουθεί να μην κινδυνεύει, μιας κι απέχει 9 βαθμούς από την 18η Βερόνα.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Αταλάντα – Έμπολι 2-1 |HIGHLIGHTS|”,”description”:”Αταλάντα – Έμπολι 2-1 |HIGHLIGHTS|”,”thumbnailUrl”:”https://i3thumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wMy8xNy8yMi8wN18xMV82NDE0ZTQ4ZjNiM2Q3LmpwZWc=/profile:player-960×540″,”duration”:”PT2M46S”,”uploadDate”:”2023-03-17T22:04:52.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cr8zxuf9cl5t”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}

Νωρίτερα, η Σασουόλο επικράτησε εντός έδρας της Σπέτσια με 1-0.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Σασουόλο – Σπέτσια 1-0 |HIGHLIGHTS|”,”description”:”Σασουόλο – Σπέτσια 1-0 |HIGHLIGHTS|”,”thumbnailUrl”:”https://isthumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wMy8xNy8yMS8xMl8yOV82NDE0ZDdiZGIzYjdhLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT2M7S”,”uploadDate”:”2023-03-17T21:13:54.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cr8yupuy3w6p”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}