ΑΣΕ Δούκας-Ερμής Ζωγράφου 3-1: Ένα βήμα πιο κοντά στους τελικούς οι “νταμπλούχοι”

Την εντός έδρας νίκη με σκορ 3-1 πήρε ο ΑΣΕ Δούκας επί του Ερμή Ζωγράφου, στο πλαίσιο του 1ου ημιτελικού της Stoiximan Futsal Super League, με την οποία κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους τελικούς του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήλεγχαν την κυκλοφορία της μπάλας και στα δύο ημίχρονα, όμως οι Ιλισιώτες δεν τους επέτρεπαν να δώσουν μεγάλες διαστάσεις στο σκορ, θωρακίζοντας την άμυνά της. Έτσι, η ανάπαυλα βρήκε τους περσινούς νταμπλούχους να προηγούνται με 1-0, έπειτα από αυτογκόλ του Αγγελίνα (1-0).

Στην επανάληψη, ήρθε η ισοφάριση από τις φιλοξενούμενους στο 24′ λεπτό, όμως με δύο “αστραπιαία” γκολ στο 27′ και στο 28′, ο Δούκας διαμόρφωσε το 3-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Η σειρά πλέον βρίσκεται στο 1-0 υπέρ των “μπλε”, και μεταφέρεται στο κλειστό των Ιλισιών.