ΑΕΚ-Πήγασος Αγίας Παρασκευής 10-0: Επιβλητικά στον τελικό του Κυπέλλου η «Ένωση»

Κανένα πρόβλημα δε συνάντησε η ΑΕΚ στον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδος Futsal και επικράτησε δίχως άγχος του Πήγασου Αγίας Παρασκευής με 10-0, για να κλείσει τη θέση της στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, με αντίπαλο φυσικά τον ΑΣΕ Δούκα.

Η «Ένωση» είχε καθαρίσει την πρόκριση από το ημίχρονο κιόλας, έχοντας ήδη σκοράρει τα μισά τέρματα (5-0). Στην επανάληψη δεν άφησαν το γκάζι οι παίκτες του Άγγελου Εμμανουηλίδη, πέτυχαν άλλα 5 τέρματα, και έφτασαν σε μία εύκολη (φαινομενικά) πρόκριση.

Τα γκολ για τους “κιτρινόμαυρους” πέτυχαν οι Γουέσλι (3), Βιτίνιο (2), Παπακώστας, Αδαμόπουλος, Καρύδας, Μάνος και Πάνου. Ο τελικός κόντρα στους περσινούς “νταμπλούχους” θα διεξαχθεί στις 11 Ιουνίου.