Conference League: Η Βασιλεία νίκησε τη Νις και «άρπαξε» το εισιτήριο για τα ημιτελικά στη παράταση (vid)

Νις – Βασιλεία 1-2 (10’ Λαμπόρντ/ 86’ Ζαν-Κέβιν Αγκουστίν, 98’ Νούχου):

Η Βασιλεία βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, ισοφάρισε τη Νις στο τελευταίο πεντάλεπτο της ρεβάνς και πήρε τη νίκη – πρόκριση στην παράταση. Αντίπαλος της στα ημιτελικά θα είναι η Φιορεντίνα.

Η Νις άνοιξε το σκορ στο 10’. Ο Ράμσεϊ άνοιξε την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Λαμπόρντ, ο Γάλλος επιθετικός εκτέλεσε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 86’ οι φιλοξενούμενοι, χωρίς να είναι απειλητικοί, ισοφάρισαν το παιχνίδι με τον Αγκουστίν.

Η κανονική διάρκεια της ρεβάνς τελείωσε 1-1 και σε συνδυασμό με το 2-2 του πρώτου αγώνα, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν σε παράταση για να διεκδικήσουν το εισιτήριο της πρόκρισης. Στο 98’ ο Νούχου σκόραρε και έδωσε την πρόκριση στην Βασιλεία με συνολικό σκορ 4-3.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Νις – Βασιλεία 1-2 παρ. 1-1 (κ.δ.) |HIGHLIGHTS|”,”description”:”Νις – Βασιλεία 1-2 παρ. 1-1 (κ.δ.) |HIGHLIGHTS|”,”thumbnailUrl”:”https://i4thumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wNC8yMC8yMS81MF8zMl82NDQxYjNhODRmNGJlLmpwZWc=/profile:player-960×540″,”duration”:”PT4M31S”,”uploadDate”:”2023-04-20T21:49:57.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cs1ww4vh8z29″,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}