Μαρσέιγ – Οσέρ 2-1: Ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά στο Βελοντρόμ

Η Μαρσέιγ είχε την ευκαιρία να αφήσει πίσω με τρείς βαθμούς την Λανς, όμως η Οσέρ που ήθελε πάσει θυσία την νίκη για να μην κινδυνεύσει, παραλίγο να μην της κάνει το χατίρι. Ωστόσο η ομάδα της Μασσαλίας με ανατροπή πήρε αυτό που ήθελε.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό με το σφύριγμα της έναρξης και πίεζαν συνεχώς, έχοντας την υπέροχη, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο να αντιδράσουν και να φτάσουν στο γκολ με τον Τουρέ στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης. Με αυτό το σκόρ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Μασσαλίας ήταν αυτή που μπήκε ξανά δυναμικά στο παιχνίδι, όμως έβλεπε την Οσέρ να έχει κλείσει καλά την άμυνα της και να μην αφήνει χώρους. Οι παίκτες της Μαρσέιγ ωστόσο, έβαλαν την μπάλα κάτω και έκαναν πιο έντονο το παιχνίδι τους , φτάνοντας στην ανατροπή με γκολ των Ουντέρ (75′) και Σάντσες (77′), παίρνοντας την νίκη με 2-1.