Λούτον Τάουν- Σάντερλαντ 2-0: Έφυγαν για τελικό οι Χάτερς

Οι παίκτες της Λούτον Τάουν ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ του πρώτου αγώνα και πήραν την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό των πλέι οφ της Τσάμπιονσιπ, με σκοπό να διεκδικήσουν την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ.

Η Λούτον βρήκε πρόσφορο έδαφος εξ αρχής και το εκμεταλλεύτηκε αφού μπήκε μπροστά στο σκορ στο 10ο λεπτό με γκολ του Όσο, ενώ συνέχισε στο ίδιο τέμπο, με την Σάντερλαντ να μην μπορεί να αντιδράσει και να δέχεται και δεύτερο γκολ στο 43′ με τον Λόκιερ.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο συντηρητικό, όμως η Λούτον Τάουν διατήρησε το προβάδισμα πρόκρισης και η Σάντερλαντ δεν κατάφερε να ισορροπήσει το συνολικό σκορ (3-2), με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν την πολυπόθητη πρόκριση.

Γκολ: Όσο 10′ , Λόκιερ 43′