Ο Παναθηναϊκός δίνει απόψε το πρώτο του φιλικό παιχνίδι στην Αυστρία, στις 19:30 (COSMOTE Sport 1), που θα έχει τον χαρακτήρα ξεμουδιάσματος.
Αντίπαλος η Βίνερ Βικτόρια, ομάδα που τερμάτισε δέκατη στην τρίτη κατηγορία της Αυστρίας.
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς αναμένεται να χρησιμοποιήσει όλους τους διαθέσιμους παίκτες, πλην του Ιωαννίδη που δεν θα πιεστεί μετά τον τραυματισμό που αποκόμισε με την Εθνική.
Στα μεταγραφικά, εξελίξεις αναμένονται στο θέμα απόκτησης του τρίτου στόπερ και του μέσου, με τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς να επιθυμεί να έχει αμφότερους το συντομότερο δυνατό στην Αυστρία