Με το δεξί η Γιουνάιτεντ

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη φετινή Premier League η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία επικράτησε με 1-0 της Γουλβς στο «Ολντ Τράφορντ».

Μετά από ένα… χλιαρό πρώτο ημίχρονο, με ελάχιστες ευκαιρίες εκατέρωθεν, οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν χωρίς τέρματα στα αποδυτήρια. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος ήταν οι φιλοξενούμενοι αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά. Στο 49’ ο Κούνια έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι μετά από κοντινό σουτ, ενώ στο 55’ ο ίδιος παίκτης με δυνατό σουτ από τη μεγάλη περιοχή απείλησε και πάλι την εστία της Γιουνάιτεντ, με τον Ονάνα να αποκρούει.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι άρχισαν να κερδίζουν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και στο 76’ ο Βαράν με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους «κόκκινους διαβόλους». Οι «Λύκοι» πίεσαν για την ισοφάριση στα εναπομείναντα λεπτά, αλλά έπεσαν πάνω σε έναν εξαιρετικό Ονάνα, ο οποίος απέκρουσε τα συνεχόμενα σουτ του Φάμπιο Σίλβα (83’, 84’) και κράτησε το μηδέν για την ομάδα του.