Serie A: Έκανε το 3 στα 3 η Ίντερ, διπλό για τη Γιουβέντους, συνεχίζει αήττητη η Λέτσε (vids)

Το απόλυτο των νικών έχει η Ίντερ μετά από 3 αγωνιστικές στη Serie A, αφού επικράτησε εντός έδρας με το εμφατικό 4-0 της Φιορεντίνα, η οποία ήταν αήττητη μέχρι σήμερα.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του ματς και δεν επέτρεψαν στους αντιπάλους τους να γίνουν απειλητικοί. Ο Τουράμ άνοιξε τον… χορό των γκολ, πετυχαίνοντας το 1-0 στο 23’ και στο 53’ ο Λαουτάρο Μαρτίνες έκανε το 2-0. ο Τσαλχάνογλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 58’ σημείωσε το 3-0, ενώ ο Λαουτάρο με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 73’.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Ίντερ – Φιορεντίνα 4-0 |HIGHLIGHTS”,”description”:”Ίντερ – Φιορεντίνα 4-0 |HIGHLIGHTS”,”thumbnailUrl”:”https://isthumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wOS8wMy8xOS8zNF8yNl82NGY0ZGZjMjA2MGQ4LmpwZWc=/profile:player-960×540″,”duration”:”PT3M33S”,”uploadDate”:”2023-09-03T19:35:39.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cv9j7i4o427t”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}

Η Λέτσε συνεχίζει την πολύ καλή φετινή πορεία της, αφού πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στη Σαλερνιτάνα και βρίσκεται στην 4η θέση, με 2 νίκες και μια ισοπαλία. Το σκορ άνοιξε ο Κρίστοβιτς από το 6ο λεπτό, ενώ στο 90+8′ ο Στρεφέτσα με πέναλτι σημείωσε το 2-0.

Η Γιουβέντους πήρε σημαντικό «διπλό», αφού επικράτησε με 2-0 της Έμπολι, με τα γκολ των Ντανίλο (24’) και Κιέζα (82’). Το σκορ θα μπορούσε να έχει πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις, αλλά στο 39’ ο Βλάχοβιτς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Η Τορίνο κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη φετινή νίκη της, καθώς με γκολ του Ράντονιτς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων επικράτησε 1-0 της Τζένοα.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Τορίνο – Τζένοα 1-0 HIGHLIGHTS”,”description”:”Τορίνο – Τζένοα 1-0 HIGHLIGHTS”,”thumbnailUrl”:”https://i1thumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wOS8wMy8xOS8yNF8yMF82NGY0ZGQ2NDJkMzIwLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT1M22S”,”uploadDate”:”2023-09-03T19:25:14.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cv9j0m9s7hnt”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}