Ο Λουίς Φαν Χάαλ συγκλόνισε σε δηλώσεις του αφού μίλησε για τη μάχη που δίνει με τον καρκίνο του προστάτη.
Αναλυτικά τα όσα είπε:
«Πώς τα πάω; Λοιπόν, έκανα εγχείρηση πριν από δύο ή τρεις εβδομάδες. Προσπάθησαν να τα βάλουν όλα σε τάξη, λεπτομέρειες για τις οποίες δεν θα σας κουράσω περαιτέρω, αλλά τώρα πρέπει να περιμένουμε και να δούμε.
Στις 19 Σεπτεμβρίου, πρέπει να επιστρέψω ξανά και τότε όλα θα κριθούν και τότε θα μπορούσε να γίνει ένα θαύμα αν μπορέσω να πάω ξανά στην τουαλέτα μόνος μου».