Γιουβέντους – Λάτσιο 3-1: Άνετη νίκη για την Μεγάλη Κυρία (vid)

Γιουβέντους και Λάτσιο βρέθηκαν αντιμέτωπρς για την 4η στροφή του ιταλικού πρωταθλήματος με του γηπεδούχους να επικρατούν άνετα με 3-1.

Η Γιουβέντους έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις της στον αγώνα αφού μόλις στο 10′ ο Βλαχοβιτς έκανε το 1-0.

Λίγα λεπτά αργότερα και πριν η Λάτσιο προλάβει να βρει τα πατήματα της είδε να βρίσκεται πίσω με 2 γκολ αφού ο Κιέζα διπλασίασε τα τέρματα της Γιουβέντους στο 26′ με τις δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το 2-0 υπέρ της Βέκια Σινιόρα.

Στην επανάληψη η Λάτσιο ανέβηκε στο γήπεδο, πίεσε και στο 64′ μείωσε σε 2-1 με τον Αλμπέρτο.

Τρία λεπτά αργότερα όμως η Γιουβέντους είχε να δώσει εκ νέου απάντηση με τον Βλαχοβιτς κάνοντας το 3-1.

Από εκεί και έπειτα, η γηπεδούχος ομάδα είχε πλήρη έλεγχο του αγώνα και πήρε μια εύκολη νίκη κόντρα στην Λάτσιο.

Γιουβέντους: Σέζνι, Γκάτι, Μπρέμερ, Ντανίλο, ΜακΚένι Μιρέτι, Λοκατέλι, Ραμπιό, Κόστιτς, Βλαχοβιτς, Κιέζα

Λάτσιο: Προβεντέλ, Μαρούσιτς, Κασάλε, Ρομανόλι, Χισάι, Καμαντα, Κατάλντι, Αλμπέρτο, Άντερσον, Ιμόμπιλε, Ζακάνι

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Γιουβέντους – Λάτσιο 3-1 |HIGHLIGHTS”,”description”:”Γιουβέντους – Λάτσιο 3-1 |HIGHLIGHTS”,”thumbnailUrl”:”https://imthumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wOS8xNi8xNS8zNl8zMF82NTA1Y2I3ZTYzZDM2LmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT3M32S”,”uploadDate”:”2023-09-16T15:38:49.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cvkgb8gtwmft”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}