ΑΕΛ Futsal-ΑΕΚ 2-12: Άνετο διπλό για την «Ένωση»

Με ένα “εκκωφαντικό” διπλό ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στη Stoiximan Futsal Super League 2023-24 η ΑΕΚ, καθώς επικράτησε άνετα της ΑΕΛ Futsal με 2-12, στο «ΕΑΚ Λάρισας Αγίου Θωμά», περίπου μια εβδομάδα μετά την κατάκτηση του Super Cup στο «Δαΐς».

Οι παίκτες της «Ένωσης», που δείχνουν να βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση τον τελευταίο καιρό, έκαναν ιδανική πρεμιέρα στο εγχώριο πρωτάθλημα, μιας και δεν αντιμετώπισαν προβλήματα από τους γηπεδούχους σε κανένα χρονικό σημείο του αγώνα.

Οι “κιτρινόμαυροι” είχαν κλειδώσει τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, αφού το σκορ της ανάπαυλας ήταν στο 1-6. Στην επανάληψη ο Άγγελος Εμμανουηλίδης έδωσε χρόνο συμμετοχής σ’ όλους τους παίκτες του, ο ρυθμός δε μειώθηκε καθόλου, και έτσι διαμορφώθηκε το ευρύ τελικό σκορ (2-12).

Τα γκολ για την AEL Futsal: Τσιατάς και Λιλολάρι
Τα γκολ για την ΑΕΚ: Φίτο (2), Πάις (2), Ντάτης, Κάλκος (2), Αδαμόπουλος (2), Τροβάτο (2), Τριαντάφυλλος.