Πήρε βαθμό από τη Νότιγχαμ Φόρεστ η Μπέρνλι

Νότιγχαμ Φόρεστ

Τον πρώτο της βαθμό μετά από τέσσερα ματς πήρε η Μπέρνλι, η οποία απέσπασε εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) από τη Νότιγχαμ Φόρεστ.

Οι φιλοξενούμενοι προέρχονταν από τρεις συνεχόμενες ήττες και πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό για να πάρουν το πρώτο τους «τρίποντο» στη φετινή Premier League. Μάλιστα, ήταν αυτοί που προηγήθηκαν σχεδόν στην εκπνοή του ημιχρόνου, με τον Αμντουνί να κάνει το 0-1 στο 41’.

Η απάντηση της Φόρεστ ήρθε στο 62’, με τον Χάντσον-Οντόι να ισοφαρίζει σε 1-1, έπειτα από ασίστ του πρώτου της σκόρερ έως τώρα στο πρωτάθλημα, Αβονίγι. Με 10 παίκτες τελείωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι μετά την αποβολή του Φόστερ στο 90+5’.