Έχασε βαθμούς στην Αλμερία η Βαλένθια

Ισόπαλες με το… χορταστικό 2-2 αναδείχθηκαν Αλμερία και Βαλένθια στην έδρα της πρώτης, για την 6η αγωνιστική της La Liga.

Οι «νυχτερίδες» προηγήθηκαν στο 14’ με τον Ντιέγκο Λόπεζ και στη συνέχεια έδειχναν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το προβάδισμα. Στο δεύτερο 45λεπτο, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια στο 59’ με τον Αρίμπας, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Γκέρας και να κάνει το 1-2 για τη Βαλένθια. Η Αλμερία απάντησε άμεσα, με τον Αρίμπας να σκοράρει ξανά για το 2-2 στο 69’, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Αυτός ήταν μόλις ο δεύτερος βαθμός στο πρωτάθλημα για τους γηπεδούχους, που μετρούν τέσσερις ήττες και δυο ισοπαλίες και είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, ενώ η Βαλένθια παραμένει στην πρώτη πεντάδα.