Τράχωνες Αλίμου-ΑΕΚ 5-15: Επίδειξη δύναμης από την «Ένωση»

Άνετο πέρασμα από το κλειστό του Αγ. Δημητρίου στον Άλιμο έκανε η ΑΕΚ, που επικράτησε των Τραχώνων με σκορ 5-15 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Stoiximan Futsal Super League, διευρύνοντας το νικηφόρο σερί της.

Οι Κυπελλούχοι Ελλάδος, και προσφάτως νικητές του Super Cup, δείχνουν να βρίσκονται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση, ενώ για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι πετυχαίνουν ξανά διψήφιο αριθμό τερμάτων, καθαρίζοντας τη νίκη από το ημίχρονο.

Οι παίκτες του Άγγελου Εμμανουηλίδη ήταν μπροστά με 5-0 μόλις στο 7ο λεπτό, με τον Παΐς να έχει ήδη σκοράρει τα 4 από αυτά, ενώ ένα σημείωσε ο Φίνο. Σάλας και Τροβάτο ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 7-0, ενώ από την επανάληψη και μετά άρχισαν να βρίσκουν χώρους και οι γηπεδούχοι, γεγονός που τους οδήγησε και στην επίτευξη των 5 τερμάτων τους.

Τα γκολ για την ΑΕΚ πέτυχαν οι: Πάις (4), Ντάτης (3), Τροβάτο (3), Μάνος (2), Γούσης, Φίτο και Σάλας.
Τα γκολ για τους Τράχωνες πέτυχαν οι: Φουστέρης, Χριστόπουλος, Βλυσσίδης, Διονέλης και Ταμπουράκης.