Αρχή με το Λαμία-Παναιτωλικός – Το κανάλι του ματς

Η Λαμία υποδέχεται τον Παναιτωλικό στο πρώτο χρονικά ματς της 7ης αγωνιστικής (15:00, Cosmote Sport 1) της Stoiximan Super League, με την ομάδα του Αγρινίου να μην έχει ακόμη νίκη στο εφετινό πρωτάθλημα.

Το σύνολο του Γκαμπριέλ Σούρερ έχει τρεις βαθμούς μέχρι τώρα χάρη σε ισάριθμες ισοπαλίες, τελευταία εκ των οποίων το εντός έδρας 1-1 με τον ΟΦΗ.

Ίδιο αποτέλεσμα είχε και η Λαμία, που παρότι προηγήθηκε στην Καισαριανή κόντρα στην Κηφισιά, είδε ένα απίθανο γκολ του Λούμορ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων να τους στερεί τη νίκη.

Όσον αφορά τα αγωνιστικά, ο Λεωνίδας Βόκολος δεν υπολογίζει τους Παούλαβετς, Μαρτίνεθ, Κορνέζο, Τζανδάρη, Σαραμαντά, Λέικ, Τσούκαλο αλλά και τον νεοαποκτηθένα Τζαγκόεφ, που χρειάζεται λίγο χρόνο ακόμα.

Από την άλλη, ο Σούρερ δεν έχει στη διάθεσή του τους Τσιγγάρα, Μπακάκη, Μπουζούκη και Χατζηθεοδωρίδη.

Διαιτητής: Τσιάρας
Βοηθοί: Σαμοΐλης, Παπαδάκης
4ος: Ανδριανός
VAR: Σιδηρόπουλος, Καραγκιζόπουλος