Premier League: Ισοπαλίες για Γουέστ Χαμ και Μπράιτον – Τα αποτελέσματα

Premier League

Στα απογευματινά ματς της Κυριακής στην Premier League η Λίβερπουλ αν και ήταν πίσω στο σκορ κατάφερε με τον Σαλάχ να προηγηθεί στον αγώνα όμως η Μπράιτον έβαλε και δεύτερο τέρμα και το ματς έληξε ισόπαλο.

Στο Γουέστ Χαμ- Νιούκαστλ μπορεί τα «Σφυριά» να προηγήθηκαν νωρίς, είδαν όμως τους φιλοξενούμενους να γυρνούν το σκορ υπέρ τους, αλλά ο Κουντούς στο 89′ έκανε το 2-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Γουλβς στο Μολινό έμεινε στο 1-1 με την Άστον Βίλα σε ενα ματς που οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι καθόλη τη διάρκεια.

Αναλυτικά:

Μπράιτον – Λίβερπουλ 2-2

Η Λίβερπουλ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Μπράιτον, κατάφερε να γυρίσει το αποτέλεσμα, αφού ο Μο Σαλάχ μέσα σε 5 λεπτά (40′ 45+1′) πέτυχε 2 γκολ.

Ωστόσο οι «Γλάροι», πίεσαν και κατόρθωσαν να φέρουν το ματς στα ίσια με τον Ντανκ στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το σκορ έμεινε έτσι ως το τέλος του αγώνα με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Γκολ: Αντίνγκρα 20′,Ντανκ 78′ – Σαλάχ 40′ 45+1′ (Πεν),

Γουέστ Χαμ – Νιούκαστλ 2-2

Η Γουέστ Χαμ πήρε από νωρίς προβάδισμα στο σκορ με τον Σούτσεκ (8′) και είχε τον έλεγχο σε όλο το πρώτο ημίχρονο.

Ο Ισαάκ στο δεύτερο μέρος όμως, σκόραρε δις για την Νιούκαστλ (57′, 62′) και έκανε την ανατροπή, η οποία όμως στο 89′ έγινε παρελθόν αφού ο Κουντούς έσωσε την παρτίδα για τα «Σφυριά».

Γκολ: Σούτσεκ 8′, Κουντούς 89′ – Ισαάκ 57′, 62′,

Γουλβς – Άστον Βίλα 1-1