Τεράστιο «διπλό» της Φιορεντίνα επί της Νάπολι (vid)

Με τους πολύτιμους τρεις βαθμούς έφυγε η Φιορεντίνα από το «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα», όπου επικράτησε με 3-1 της Νάπολι.

Οι «βιόλα» πέρασαν την αποψινή τους αντίπαλο στη βαθμολογία και ανέβηκαν στην 4η θέση, έχοντας 4 νίκες στα τελευταία 5 ματς. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από νωρίς, με τον Μπρεκάλο να κάνει το 0-1 στο 7ο μόλις λεπτό, ενώ για τη Νάπολι ισοφάρισε ο Οσιμέν στο 45’ με πέναλτι.

Η πίεση της ομάδας της Φλωρεντίας συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μποναβεντούρα στο 63’ να πετυχαίνει το 1-2. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Νίκο Γκονζάλες στο 90+4’, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Νάπολι – Φιορεντίνα 1-3 |HIGHLIGHTS”,”description”:”Νάπολι – Φιορεντίνα 1-3 |HIGHLIGHTS”,”thumbnailUrl”:”https://i2thumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8xMC8wOC8yMS8xNl8yMl82NTIzMWMyNjhkMTkzLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT3M27S”,”uploadDate”:”2023-10-08T21:14:15.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cw3d8hz7cimh”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}}}