«Έσωσε» τον βαθμό στο τέλος η Μπαρτσελόνα – Ιστορικό γκολ ο Γιαμάλ

Το γκολ του Σέρχι Ρομπέρτο στο 86’ ήταν αυτό που έδωσε τον βαθμό στη Μπαρτσελόνα, η οποία ήρθε ισόπαλη με σκορ 2-2 με την Γρανάδα στην έδρα της τελευταίας.

Οι «μπλαουγκράνα» βρέθηκαν από πολύ νωρίς να κυνηγάνε το σκορ, αφού ο Σαραγόσα σκόραρε 17 δευτερόλεπτα μετά το πρώτο σφύριγμα και στο 29’ πέτυχε και το 2-0. Ο Γιαμάλ, ο οποίος έγραψε ιστορία πετυχαίνοντας το 2-1 στο 45+2’, έγινε ο νεότερος σκόρερ της La Liga σε ηλικία 16 ετών και 87 ημερών!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν πάρα πολύ για να βρουν τη ισοφάριση και αυτή ήρθε λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης, με τον Σέρχι Ρομπέρτο να κάνει το 2- στο 86ο λεπτό.