Έριξε αυλαία με ήττα η Ίντερ Μαϊάμι

Λιονέλ Μέσι

Ο Κέρβιν Βάργκας πέτυχε το δεύτερο γκολ του σε ισάριθμους αγώνες και η Σάρλοτ νίκησε με 1-0 την Ιντερ Μαϊάμι.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η ομάδα του Λιονέλ Μέσι να κλείσει την αγωνιστική περίοδο, στην 9η θέση της ανατολικής περιφέρειας.

Ο Λιονέλ Μέσι αγωνίσθηκε 90 λεπτά, για πρώτη φορά μετά την νίκη με 3-1 επί των LAFC στις 3 Σεπτεμβρίου, καθώς ήταν τραυματίας, αλλά και ταξίδεψε στην πατρίδα του για τις υποχρεώσεις της παγκόσμιας πρωταθλήτριας στα προκριματικά του Μουντιάλ 2026.

Μάλιστα ο Αργεντινός άσος σημείωσε ένα γκολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, που ορθώς ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στη συνέχεια, στο 62ο λεπτό, ο Μέσι εκτέλεσε φάουλ από δύσκολη γωνία, αλλά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.