Ερμής Ζωγράφου – ΑΕΚ 3-5: Πέρασαν νικηφόρα από τα Ιλίσια οι “κιτρινόμαυροι”

Από το κλειστό “Αντώνης Φώτσης” στα Ιλίσια πέρασε η ΑΕΚ, που νίκησε τον ισχυρό Ερμή Ζωγράφου με 5-3, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Futsal Super League.

Με αυτή τη νίκη η Ένωση έφτασε τους 30 βαθμούς (2η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους 19 (4η θέση).

Όσον αφορά το ματς, οι “κιτρινόμαυροι” προηγήθηκαν στο 2ο λεπτό με τον Αδαμόπουλο, όμως ο Ερμής ισοφάρισε γρήγορά με τον Ζόμπολα και στο 8’ πέρασε μπροστά με τον Κουνταρδά. Στο 14′ η Ένωση έκανε το 2-2 με τον Φίτο και έκλεισε με αυτόν τον τρόπο ημίχρονο.

Στο 24’ του β’ μέρους, ο Γούσης έβαλε εκ νέου μπροστά στο σκορ την ομάδα του Άγγελου Εμμανουηλίδη, ενώ στο 29’ ο Ταρνανίδης πέτυχε το τέταρτο τέρμα. Στο 36’ ο Τροβάτο έκανε πέντε τα γκολ του “Δικεφάλου”, με τον Ερμή να σημειώνει απλά ακόμα ένα τρίτο γκολ, λίγο πριν το φινάλε.