Premier League: Λυτρωτής Τζανιόλο στις καθυστερήσεις για την Άστον Βίλα

Στις καθυστερήσεις του αγώνα κατάφερε να αποφύγει την ήττα η Άστον Βίλα, η οποία υποδεχόταν την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ για την 18η αγωνιστική της Premier League, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1.

Έτσι, οι «χωριάτες» έπιασαν την Άρσεναλ στην κορυφή της βαθμολογίας, η οποία αντιμετωπίζει το Σάββατο (23/12, 19:30) τη Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ», στο ντέρμπι κορυφής της αγωνιστικής.

Το πρώτο ημίχρονο είχε ελάχιστες ευκαιρίες εκατέρωθεν, ενώ στο 59’ οι γηπεδούχοι είδαν το γκολ του Μπέιλι να ακυρώνεται ως οφσάιντ. Στο 87’ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και προηγήθηκαν με τον Άρτσερ, αλλά στο 90+7’ ο Τζανιόλο σημείωσε το 1-1 και έδωσε τον πολύτιμο βαθμό στη Βίλα.